1

• OpZ VRTCA pri OŠ MOST NA SOČI
  • OpZ VRTCA pri OŠ PODBRDO
  • OpZ MURENČKI – VRTEC TOLMIN
  • OpZ SMRKCI – VRTEC TOLMIN (ENOTA VOLČE IN VOLARJE)
  • SKUPINA SONČEK Z DRAMATIZACIJO GLASBENE PRAVLJICE JANEZA BITENCA: KJE JE MOJA KAPICA?

VABLJENI!

Tak je bil plakat, ki je vabil na našo prireditev.

In ta dan, je bila dvorana polna gledalcev in poslušalcev, ki so navdušeno spremljali najmlajše pevce, ki šele vstopajo v svet glasbe, nastopanja, prepevanja v zboru. Prav zaradi njihove sproščenosti, radovednosti, neposrednosti pri samem nastopu na odru, pa tudi njihovega  zgleda, kako se je treba obnašati kot gledalec v dvorani, je bil ta večer lep.

V uvodnem pozdravu je ga. ravnateljica Alenka med drugim prebrala, kar je skladatelj Janez Bitenc zapisal v kroniko vrtca Tolmin, ki ga je obiskal leta 1993:

2

In vsi zborčki so prepevali pesmi tega velikega skladatelja in prijatelja otrok. Otroci iz skupine Sonček pa so zaigrali njegovo glasbeno pravljico Kje je moja kapica?

Gotovo je bila zadnja točka prireditve za marsikoga najlepša, najbolj ganljiva in pomenljiva. Na oder so prišli vsi nastopajoči otroci in njihovi mentorji. Otroci so prinesli globus in slike otrok sveta. Vzgojiteljica Ana Marija je najprej prebrala pesem Toneta Pavčka

VSI OTROCI

Vsi otroci so naši otroci,
je rekel prijazni glas,
vse frklje in smrklje in froci,
vsi svetlih in temnih in kodrastih las

Vsi naši! Tudi tisti drugačni,
drugačne usode in vere in ras,
vsi beli in črni, vsi bolni
saj vsak je kot kdo izmed nas.

Vsi na tem svetu živimo,
svet nam je skupna velika vas,
kjer na srečo iščemo rimo
in poslušamo Božji glas,
ki živeti in rasti veleva
in biti odprtih rok
za hudo, ki prizadeva
vsak čas na milijone otrok.

Vsi otroci sveta so z nami,
kot naša usoda in naša vest.
In z njimi gremo – z ramo ob rami –
v prihodnost
ali v temo ali do zvezd.

Potem pa smo vsi skupaj, tudi gledalci in poslušalci v dvorani zapeli pesem Arsena Dedića

KO BI VSA LJUDSTVA NA SVETU

Ko bi vsa ljudstva na svetu,

pot našla na tem planetu do bližnjega,

roke podala si, sklenila tako:

Mir povsod, brez solza, srečen vsak dom ima.

Kdor spozna, da je na svetu preveč gorja,

da je na svetu preveč solza

takrat odločil bi

zavlada naj MIR.

Na koncu pa še zahvala vsem, ki so pomagali, da je bila ta prireditev tako lepa:  mentorjem in vzgojiteljem sodelujočih otrok, tistim, ki so otroke spremljali na instrumentih, našemu hišniku Sandiju za dostavo scene in kuharicam za pripravo priboljška za otroke, cvetličarni Rožca, tehniku Borutu iz Kinogledališča za nasvete in pripravljenost, da se prireditev izpelje kar najboljše.

Nadja Blažej- zborovodja pevskega zbora Murenčki in avtorica prireditve Poj z menoj