V sodelovanju z Zavodom za kulturno dediščino Slovenije smo v projektu Naša dediščina – »Kjer preteklost sreča prihodnost« otroci iz skupin Metuljček in Čebelica spoznavali življenje nekdanjih in današnjih družin. Projekt smo poimenovali »Niti, iz katerih so se tkala življenja družin nekoč in danes.«

V Tednu kulturne dediščine, ki je potekal od 22. 9. 2018 do 29. 9. 2018 smo otroci in vzgojiteljice iz omenjenih skupin pripravili krajši kulturni program in razstavo v Tolminskem muzeju. Doživljanje vsebine skozi otroške oči smo predstavili z besedilom, pesmijo in plesom in vse nas zbrane popeljali v preteklost. Našo dediščino smo spoznavali preko knjižnih junakov, Kekca, Rožleta in Mojce. Otroci so se z veseljem vživljali v vlogo pastirčkov in preko igre spoznavali njihovo otroštvo.

Hvala vsem, ki ste trenutke preteklosti doživljali z nami.

DSC 1778 Large

Vzgojiteljice: Bernarda Likar,

Nadja Kanalec,

 Mateja Brezavšček in

 Nena Grohar

 

DSC 1761 LargeDSC 1761 LargeDSC 1761 LargeDSC 1761 LargeDSC 1761 LargeDSC 1761 Large