V soboto, 27. 10. 2018, se je za nekatere izmed nas obetal prav poseben dan. Kljub napovedanemu slabemu vremenu, se nas je pred osnovno šolo zbralo za skoraj poln avtobus.

Otroci, starši in vzgojiteljici, smo nestrpno čakali odhod na Lumpi tek v prestolnico.

Niti zgodnja ura odhoda otrok ni odvrnila od dobrega razpoloženja. Vožnja je minila v prijetnem vzdušju. Po prihodu v Ljubljano, nas je hostesa popeljala do mesta, kjer se je v tistih dveh dneh odvijal Ljubljanski maraton. Po obilnem zajtrku, ki so nam ga pripravili, smo se na ploščadi dodobra ogreli z že poznanim trenerjem Urbanom Praprotnikom. V njegovem spremstvu in družbi otrok iz še šestih Slovenskih vrtcev, smo se odpravili proti startni črtni. Naj povemo še to, da so ravno otroci iz našega vrtca otvorili Ljubljanski maraton in med prvimi prestopili ciljno črto. Okitani s ponosom in zlatimi Lumpi medaljami, so nas pospremili še na kosilo ter nato na zabavo s pevko Alenko Kolman. Še sonce je takrat pokukalo izpod oblakov, o dežju pa cel dan ni bilo ne duha ne sluha.

Verjetno ni potrebno posebej poudarjati, da je bila na poti nazaj v avtobusu dolgotrajna tišina. Utrujenost in veselje otrok sta skoraj vse popeljala v sladke sanje.

Z navdušenjem že čakamo na naslednji Lumpi tek. Dober glas seže v deveto vas, zato si upamo trditi, da nas bo drugo leto mnogo več.

Na koncu gre zahvala še podjetju Mercator, ki nam je omogočilo sodelovanje na teku. Otrokom in staršem pa čestitke za odlično zastopanje Tolminskega vrtca!

Prilagamo še zahvalo, ki nam jo je poslal Mercator in je na njej tudi povezava do foto utrinkov.

Zahvala Lumpi tek

Vzgojiteljici:

Nadja Kanalec

Mateja Brezavšček

20181027 102238 Large

 

20181027 102238 Large20181027 102238 Large20181027 102238 Large20181027 102238 Large