Vzgojiteljice in otroci vam sporočajo, da se imajo lepo in so spoznali že veliko novega. Včeraj po večerji jim je tajnik Gorske reševalne službe Tolmin, Milko Lesjak ob zanimivih fotografijah pripovedoval o živalih in njihovih posebnostih.

Zjutraj so se najprej malo razgibali in po krepkem zajtrku odšli v deželo škratov, nato pa na sprehod do Nadiže. Ob reki so gradili stolpe iz kamenčkov in kamnov. Sprehodili so se tudi po mostu, ki vodi čez Nadižo. Ne boste verjeli, ta most je do polovice na slovenskem ozemlju, druga polovica pa pripada sosednji državi Italiji, ki so jo s prečkanjem mostu obiskali. 

Po najboljšem kosilu so zopet v gozdičku, kjer imajo veliko otroškega dela... poleg tega pa skrbijo, da ogenj ne ugasne, ob glasbi kitare pojejo in so čisto pozabili, da bodo kmalu odšli nazaj v dolino.

Katja Podobnik, svetovalna delavka

IMG 1256 1