Jutri 25. junija bo minilo natanko 25 let od osamosvojitve Slovenije. V ta namen smo v vrtcu pripravili posebno proslavo, ki sta jo vodili pomočnica ravnateljice Bernarda Likar in vzgojiteljica Nadja Blažej. Bernarda je otrokom pokazala zemljevid Slovenije in pokazala, kje živimo mi. Otrokom je na preprost način povedala, da imamo predsednika države, ki so ga lahko prepoznali preko slike na platnu. Naša država je v svetu prepoznavna po zastavi in himni. To himno smo lahko letos večkrat slišali po televiziji in za to je poskrbel naš najboljši smučar Peter Prevc. Takoj, ko so otroci videli njegovo sliko na platnu, so zaklicali njegovo ime in priimek. Prepoznali pa so tudi našega župana Uroša Brežana. Vsi omenjeni se vsak po svoje trudijo za dobro in prepoznavnost našega okolja in države. K temu pa smo poklicani tudi mi vsi. Mi smo namreč tisti, ki krojimo medsebojne odnose, ki vzgajamo k strpnosti in se trudimo za skupno dobro.

Na proslavi smo zapeli tudi slovensko himno, najmlajši so nam zaplesali, poslušali smo pesem Slovenija od kod lepote tvoje, vrhunec vsega pa je bila posebna torta, ki jo je pripravila vzgojiteljica Nadja Blažej. Rojstnega dneva brez torte namreč ni in otrokom to veliko pomeni. Ravnateljica Alenka Velušček je bila povabljena, da je upihnila vseh 25 svečk na torti. Vsaka skupina v vrtcu je dobila košček torte, ki je v sebi skrival posebno sladko presenečenje. 

Čestitko s sliko te torte smo poslali tudi na urad predsednika Slovenije g. Boruta Pahorja.

Katja Podobnik, svetovalna delavka