Z zadovoljstvom sporočamo, da smo prejeli okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, v kateri nas obveščajo, da je sprejet odlok, s katerim se bodo 9. februarja odprli vsi vrtci v Sloveniji.

Ker epidemija še vedno traja, moramo še naprej strogo upoštevati vsa priporočila NIJZ za preprečevanje okužb in v vrtec sprejemati samo povsem zdrave otroke. Prosimo vas, da v največji meri upoštevate vsa navodila vrtca, da ne bi vrtec postal vir okužbe.

POMEMBNO: z dnem odprtja vseh vrtcev, so storitve vrtca za starše plačljive. Če je otrok odsoten zaradi karantene, so starši plačila oproščeni. V primeru, da vrtec zaradi okužbe zapre oddelek ali enoto, so starši prav tako oproščeni plačila.

Želimo vam lep prazničen konec tedna, v torek pa vas pričakujemo v polnem številu.

Martina Kenda, ravnateljica

 

Dopis slovenskih pediatrov