Vse informacije o izvajanju Evropske kohezijske politike 2014-2020 v Republiki Sloveniji najdete na spletni strani www.eu-skladi.si.

V skladu z Odlokom o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Ur. l. RS, št. 174/21, 177/21, 185/21, 190/21, 197/21, 200/21 in 201/21; v nadaljevanju: Odlok) morajo vsi obiskovalci našega vrtca (starši, skrbniki, rejniki, stari starši, drugi obiskovalci vrtca itd.), ki se v vrtcu zadržujejo dlje časa (npr. roditeljski sestanek, druga srečanja ali sestanki, pogovorne urice ali ki bodo uvajali otroka v vrtec), za vstop v naš vrtec izpolnjevati pogoj PCT, torej prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja, pri čemer morajo imeti obiskovalci poleg ustreznega dokazila o izpolnjevanju pogoja PCT s seboj tudi osebni dokument, kot to določa prvi odstavek 2. člena Odloka.

Zadnja sprememba Odloka (Ur. l. RS, št. 201/21) določa, da se kot izpolnjen pogoj testiranja (za zunanje obiskovalce vrtca, ki se v vrtcu zadržujejo dlje časa), šteje dokazilo o negativnem rezultatu testa PCR, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa, ali testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa (drugi odstavek 3. člena Odloka).

Osebam, ki so mlajše od 12 let in osebam, ki zgolj pripeljejo ali odpeljejo otroka v vrtec, ni potrebno izpolnjevati pogoja PCT, obvezno pa je dosledno upoštevanje ostalih zaščitnih ukrepov, kot so nošenje zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje, itd.

Skladno z Odlokom je za vse starejše od 6 let, ki vstopajo v VVZ Ilke Devetak Bignami Tolmin obvezna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2 (v nadaljevanju: zaščitna maska). Le ta je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih. Niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga. Uporaba zaščitne maske je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 metra.

V upanju, da ostanemo zdravi, se vam zahvaljujem za razumevanje in sodelovanje.